Eyephoria Blog

Co to jest astygmatyzm?
0 komentarze
47 wyświetlenia
Aktualności

Po badaniu wzroku czasami pacjenci słyszą – „Ma pan/pani astygmatyzm”. O ile określenia innych wad widzenia, takich jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, brzmią dla badanego zrozumiale, o tyle słowo „astygmatyzm” budzi duży niepokój. Dlaczego? Samo sformułowanie brzmi już bardzo poważnie, a narastający strach pacjenta potęguje niewiedza. Czym zatem jest ten potwornie brzmiący astygmatyzm?

Od tragarza do… króla mody. Historia marki Gucci
0 komentarze
9 wyświetlenia
Aktualności

Historia marki Gucci mogłaby stanowić inspirację dla scenariusza wieloodcinkowego, pełnego zwrotów akcji serialu. Wzruszającej opowieści o utalentowanym chłopcu, która z czasem zamienia się w pełen intryg i zdrad thriller. Na szczęście jest i happy end! Bo to rodzinie Gucci – jej kreatywności, zamiłowaniu do piękna i najlepszych materiałów – zawdzięczamy kultowe modele torebek, apaszek, butów oraz okularów, bez których trudno wyobrazić sobie współczesny świat mody. Ale zacznijmy od początku… czyli od bagaży w londyńskim hotelu Savoy. 

Stylowy dodatek do Twoich okularów – poznaj designerskie łańcuszki!
0 komentarze
69 wyświetlenia
Aktualności

Czas na „podkręcenie” letnich stylizacji! W tym sezonie modny kształt i ciekawy kolor okularów przeciwsłonecznych już nie wystarczą. Ma być oryginalnie i z pomysłem. Do łask powracają łańcuszki do okularów – efektowny gadżet, który odmieni każdy outfit i nada mu wyjątkowego charakteru.

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na lato 2022 – poznaj trendy!
0 komentarze
127 wyświetlenia
Aktualności

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy dodatek do każdej letniej stylizacji. Nie tylko skutecznie chronią nasze oczy przed promieniowaniem UV, lecz także w kilka chwil zamieniają codzienny look, w ten wyjątkowy, przyciągający uwagę przechodniów. Wybór oprawek okularowych jest ogromny. Różnią się kolorem, kształtem lub biżuteryjnym detalem. Ale jak wybrać najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na lato 2022? Zobacz najpopularniejsze modele oprawek tego sezonu.

Z miłości do designu. Nowa marka okularów MCM już w salonach Eyephoria
0 komentarze
59 wyświetlenia
Aktualności

Powraca moda na okularową awangardę. Ma być odważnie, oryginalnie i bardzo nowocześnie. Coraz śmielej, zamiast dobrze znanych klasyków, wybieramy modele oprawek o ekstrawaganckich formach, z geometrycznym printem zdobiącym zauszniki i ciekawym detalem. Podczas stylistycznych eksperymentów niezastąpione okażą się okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne kultowej marki MCM. Szeroki wybór produktów Mode Creation Munich jest już dostępny w salonach Eyephoria i na eyephoria.pl. 

Budowa ludzkiego oka – co warto wiedzieć?
0 komentarze
98 wyświetlenia
Aktualności

Oczy są niesamowitym elementem ludzkiego ciała. Bez zastanowienia uznajemy je za najważniejszy z narządów zmysłów. Dlaczego? Bo to właśnie za ich pośrednictwem dociera do nas najwięcej informacji o otaczającym świecie. Wykazano nawet, że wzrok jest odpowiedzialny za przekazywanie aż 80% ogółu informacji docierających do naszego mózgu. Aby w pełni zrozumieć ten niesamowity proces, warto dokładnie poznać budowę oka i funkcję najważniejszych jego części.

Stworzone by projektować! Kobiety designerki
0 komentarze
130 wyświetlenia
Aktualności

Kreatywne i niesamowicie utalentowane. Odważnie zmieniające oblicze branży fashion i konsekwentnie stawiające na swoim. Kobiety projektantki, których nazwiska stały się wyznacznikiem doskonałego stylu i odświeżającego spojrzenia na modę. Beckham, Farrow, Lanvin i Marant. Poznajcie je bliżej!

Bonjour Lanvin! Luksusowa francuska marka okularów już dostępna w Eyephoria!
0 komentarze
173 wyświetlenia
Aktualności

Klasyczne i eleganckie, choć z odrobiną nonszalancji! Oto okulary francuskiej marki Lanvin będące kwintesencją mitycznego „parisian chic” – doskonałego stylu, z którego Francuski słyną od lat. Jak wyglądają oprawki Lanvin i co sprawia, że są tak wyjątkowe? Sprawdźcie sami! Poznajcie nową markę dostępną w salonach Eyephoria i na eyephoria.pl.

Okulary progresywne – co to jest, cena, czy warto?
0 komentarze
153 wyświetlenia
Aktualności

Pierwsze okulary progresywne powstały w 1959 roku i zrewolucjonizowały rynek optyczny. Stworzone z myślą o osobach cierpiących na presbiopię, czyli syndrom „długich rąk”, stały się nieodzownym elementem poprawiającym ich komfort życia. Obecnie na rynku znajdziemy szeroką ofertę okularów progresywnych – standardowych, przeciwsłonecznych z polaryzacją lub fotochromowych – dostępnych dla osób z każdą wadą wzroku. Czy warto się na nie zdecydować? Oto jest pytanie!

Zmęczenie oczu? Pożegnaj je z soczewkami Blue Block!
0 komentarze
374 wyświetlenia
Aktualności

W czasach powszechnej cyfryzacji nasz wzrok jest szczególnie narażony na negatywny wpływ światła HEV (High Energy Visible Light), czyli wysokoenergetycznego światła niebieskofioletowego. Skutki? Bóle głowy, migreny, problemy z zasypianiem i zmęczenie oczu. Jak temu zapobiec? To prostsze niż myślicie. Pomocne okażą się soczewki Blue Block, które skutecznie zablokują przenikanie szkodliwego niebieskofioletowego światła do wrażliwych komórek siatkówki. Ale zacznijmy od początku!