Makijaż do okularów dla krótkowidza i dalekowidza – porady ekspertów  Eyephoria

Makijaż oczu zazwyczaj dopasowujemy do typu urody, aktualnych trendów i własnych preferencji. Sytuacja zmienia się, gdy zaczynamy nosić okulary. Wtedy pod uwagę musimy wziąć jeszcze jeden czynnik – typ naszych soczewek okularowych. W inny sposób będziemy malowały się, gdy nosimy „plusy”, a zupełnie odmiennych trików makijażowych użyjemy, gdy na naszych nosach wylądują „minusy”. Jak wykonać makijaż pod okulary? Podpowiadamy!

Jaki makijaż do okularów będzie najlepszy?

Przygotowując makijaż do okularów, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka elementów. Postawą będzie rodzaj soczewek, jakie nosimy. Szkła przeznaczone dla krótkowidzów będą zmniejszać oko, dlatego powinniśmy je optycznie powiększać. Z kolei przy dalekowzroczności oczy wydają się większe, a naszym zadaniem jest przywrócić im właściwe proporcje. Zastanówmy się również nad kolorem i kształtem oprawek, one też wpływają na wygląd naszych oczu i wskazują, jaki rodzaj makijażu będzie najbardziej odpowiedni.

Makijaż pod okulary – podstawowe zasady

  1. Makijaż do okularów – postaw na wyraziste brwi

    Brwi tworzą oprawę naszych oczu, nadając twarzy kształt i charakter. Nic dziwnego, że wyregulowane i zadbane stanowią podstawę makijażu każdej okularnicy. Podczas malowania oczu pamiętamy zatem o ich dokładnym rozczesaniu i podkreśleniu – kredką lub cieniem. W makijażu wykonywanym pod okulary brwi powinny być wyraziste, a ich kolor perfekcyjnie dopasowany do naszej karnacji.

  2. Trwałość to podstawa w makijażu do okularów

    Co jest absolutną podstawą makijażu każdej okularnicy? Trwałość! Warto postawić na świetnej jakości podkład i bazę, która zapobiegnie nadmiernemu ścieraniu make-upu. Wyjątkowo kłopotliwe mogą okazać się okolice grzbietu nosa, na których spoczywają oprawki okularów. Na ten fragment twarzy zwróćmy szczególną uwagę, precyzyjnie nakładając kosmetyki i nie przesadzając z ich ilością. Całość makijażu utrwalmy sypkim pudrem ryżowym lub specjalną mgiełką do twarzy. Zimą, gdy okulary zaparowują, a my częściej dotykamy okolic oczu i przecieramy szkła, niezastąpione okażą się kosmetyki w wersji wodoodpornej, które zapobiegną rozmazaniu makijażu.

  3. Rozświetlenie w makijażu pod okulary

    Szkła okularów przyciągają wzrok, zwracając uwagę nie tylko na wykonany makijaż, ale też… cienie pod oczami. Aby skóra wyglądała gładko i świeżo, warto postawić na właściwie dobrany do naszej karnacji rozświetlacz. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki o lekkiej konsystencji, niepodkreślającej zmarszczek i drobnych niedoskonałości. Takie, które dodadzą cerze blasku i pomogą zbudować wrażenie wypoczętej, zadbanej skóry.

  4. Oprawki okularów a makijaż

    Podczas makijażu okularnicy obowiązuje jeszcze jedna zasada – zasada przeciwieństw. Właścicielki grubych, wyrazistych oprawek powinny ostrożnie podchodzić do mocnego malowania oka, które w tym wypadku może wyglądać zbyt ciężko. Ciemne, eleganckie smokey eyes znakomicie będzie wyglądało w przypadku kobiet noszących delikatne oprawki okularowe lub modele bezramkowe, tzw. okulary patent. W takim przypadku makijaż może spokojnie „wychodzić” poza oprawki, a całość i tak wygląda naturalnie i lekko.

Makijaż pod okulary dla krótkowidza – o czym należy pamiętać?

W makijażu osób noszących „minusy” najważniejsze jest optyczne powiększenie i otworzenie oka. Szkła dla krótkowidzów sprawiają bowiem, że te wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistości. Z tego powodu warto stawiać na jasne, połyskujące, a czasem nawet perłowe cienie do powiek. Unikajmy za to prostych linii i ostrych cięć. Jeśli lubimy kreski wykonywane eyelinerem, zdecydujmy się na cieńsze i najlepiej delikatnie roztarte. By dodać oczom wyrazu, możemy również pokusić się o pomalowanie linii wodnej oka białą kredką, dzięki czemu oko wyda się większe i bardziej „świeże”. Trikiem skutecznie pomagającym powiększyć nasze oczy, jest dokładne wytuszowanie rzęs (nawet kilkukrotne!) – ze szczególnym uwzględnieniem najmniejszych rzęs widocznych w kącikach oczu.

Jaki makijaż pod okulary dla dalekowidza?

Makijaż dla dalekowidza powinien z kolei optycznie zmniejszać oczy. Szkła nazywane „plusami” działają bowiem jak lupa, która powiększa to, co znajduje się za nią, zwracając tym samym uwagę na każdą, nawet najdrobniejsza niedoskonałość. Zatem oprócz matowych cieni o neutralnej kolorystyce przyda się jeszcze sprawdzony rozświetlacz okolic oczu albo korektor. Będąc dalekowidzami, spokojnie możemy malować kreski eylinerem – zarówno na górnej, jak i dolnej powiece – nie dbając przesadnie o ich grubość. Ostrożnie podejdźmy jednak do tuszowania rzęs, bo „plusy” zdradzą każdy mankament makijażu, także grudki widoczne na wytuszowanych rzęsach. Zrezygnujemy również z cieni z brokatem lub z perłowym połyskiem.

Makijaż wieczorowy pod okulary – co się najlepiej sprawdzi

Przy okularach do dali idealnym makijażem wieczorowym okażą się powieki pomalowane ciemnym cieniem. Dobrym pomysłem będą np. doskonale znane smokey eyes. Możemy również pokusić się tu o delikatne rozświetlenie środka powieki i wewnętrznego kącika oka. Dodatkowo polecamy nałożenie czarnego eyelinera lub kredki przy linii wodnej oka. W przypadku wykonywania makijażu dla krótkowidzów zrezygnujemy z tego zabiegu i zamiast ciemnych kolorów i wyraźnych kresek, postawmy na mocne rozświetlenie! Dozwolone są brokaty i połyskujące pyłki, które optycznie powiększą oko, dodatkowo podkreślone wachlarzem precyzyjnie wytuszowanych rzęs. A jeśli to dla nas zbyt mało, zdecydujmy się na wyraźne, pokryte intensywnym kolorem usta. Niech to one grają pierwsze skrzypce, odwracając uwagę od oczu.

Jeśli chcielibyście wiedzieć więcej, dajcie nam znać i napiszcie do nas lub odwiedźcie salony Eyephoria zlokalizowane w Sopocie i Krakowie.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili